Čistenie turba

Čistenie turba

Často vyskytujúca chyba túrb s variabilnou geometriou je zakarbónovanie lopatiek geometrie a tým pádom nastane takzvané zalepenie geometrie. Zvyčajne si vodič všimne, že počas zrýchlenia, alebo predbiehania riadiaca jednotka motora prepne do núdzového režimu a auto stráca svoju silu, ale po zastavení a reštartovaní motora sa vráti do normálneho režimu. Tento druh poruchy je možné vysledovať až k mnohým veciam, môže dôjsť k vážnejšiemu štrukturálnemu poškodeniu (lopatky turbíny alebo poškodenie variabilnej geometrie) ale často je aj zlá regulácia/elektronika turba a preto veľakrát stačí profesionálne čistenie geometrie turba!

K dispozícii je niekoľko možností:

Čistenie turba bez demontáže:

Ak turbo nemá žiadne štrukturálne poškodenie alebo poruchu, problémom bude nahromadený karbón a preto si môžete zvoliť čistič turba Revive, aby sa chyba odstránila v tomto prípade turbo z auta nemusíte demontovať. Podrobné informácie môžete získať kliknutím na nasledujúci odkaz: Revive čistič turba

Čistenie turba s demontážou a skúškou na testovacej lavici:

Avšak profesionálnym čistením geometrie turba súvisí aj demontáž a montáž čo vyžaduje zručnosť, a po dokončení čistenia vhodnú skúšobnú stolicu na znovu nastavenie geometrie, preto sa neodporúča demontáž a čistenie podomácky!

Veľa túrb dostávame na opravu a ich oprava je preto drahšia pretože majitelia sa ich snažia neodborne rozobrať a vyčistiť. Nie je nezvyčajné že skrutka je zalomená, mohokrát sú poškodené aj kompresorové alebo turbínové lopatky, pri najhoršom ložiskové teleso alebo geometria turba, lebo stred turba je neodborne demontovaná. Nehovoriac o tom, že nie je jedno s čím a ako čistíme lopatky geometrie.

Na konci čistenia demontovaného turbodúchadla musí byť znovu prekalibrované na vhodnej nastavovacej stolici, inak sa môžu vyskytnúť problémy s výkonom. Podľa našich skúseností nestojí za experimentovanie, zverte radšej celý proces čistenia geometrie turba naším špecialistom.

Zvážte aj to, že okrem čistenia turba naši kolegovia dôkladne prekontrolujú celé turbo, stred turba sa testuje na samostatnom testovacom zariadení, aby sa objavili aj skryté chyby, preto oprava turba môže byť oveľa lacnejšia.

Vedeli ste, že pre čistenie turba je tiež bezplatne doručenie do našej dielne,

a po dokončení čistenia ho tak isto doručíme ku Vám domov bezplatne?

Ceny čistenia geometrie turba

Kompletné profesionálne čistenie geometrieturba, odborná demontáž a montáž, ako aj skúška na stolici sú ukončené do 1 pracovného dňa. Takéto kompletné čistenie turba, v závislosti na type je k dispozícii od 60 €.

Požiadajte o cenovú ponuku na čistenie turba vyplnením nasledujúceho formulára alebo nás kontaktujte.

Napíšte námPolíčka označné * je povinné vyplniť


Prosím vyberte značku Vášho vozidla!

Nami servisované a predávané typy turb!:**

ok